Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Posjeta časnih sestara iz Hrvatske i BiH

SRIJEMSKA MITROVICA (TU) – 29. travnja u sjedište Srijemske biskupije, Srijemsku Mitrovicu, hodočastile su časne sestre iz više svetih redova iz cijele Republike Hrvatske i BiH. Hodočašće je započelo misnim slavljem koje je predvodio generalni vikar srijemske biskupije, mons. Josip Ivešić (župnik u Rumi), u koncelebraciji sa srijemskomitorvačkim župnikom, mons. Eduardom Španovićem i ocem Srećkom Rimac. Po završetku misnog slavlja župnik Španović je predstavio časnim sestrama katedralu baziliku Svetog Dimitrija i ukratko ispričao o povijesti Srijemske Mitrovice i biskupije. Časne su dan provele u gradu gdje su posjetile baziliku Svetog Dimitrija u središtu grada te povijesno-arheološki lokalitet carska palača gdje su detaljnije upoznate sa poviješću drvenog grada Sirmija i ranim kršćanstvom ovoga podneblja. U danima kada crkva osobito moli za nova duhovna zvanja, sestre su istaknule i poručile domaćim vjernicima da opstanu na ovim prostorima koji su drevni i povezani sa samim početcima kršćanstva.