Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Veliki četvrtak u Rumi

Na Veliki četvrtak, 6. travnja 2023. u 18 sati proslavili smo misu večere Gospodnje, koja je spomen na Isusovu posljednju večeru.

Tada se spominjemo kako je Gospodin na posljednjoj večeri ustanovio sakramente: euharistije i svećeničkoga reda, te kako je opravši učenicima noge dao primjer međusobne ljubavi i služenja. Župnik je, tradicionalno, dvanaestorici župljana oprao noge po ugledu na samog Krista. Nakon što je blagovao sa svojim učenicima, Isus se povukao u Gecemanski vrt na molitvu. Tamo je moleći, dočekao one koji su ga uhvatili, svezali i odveli na suđenje. U crkvi se ovaj događaj obilježava prenosom presvetog na pokajnički oltar.

Ovogodišnji apostoli bili su: Damir Kolarić, Drago Ivanković, Zdenko Lanc, Zvonko Kovačević, Severin Kajtazi ,Stjepan Požega, Ivan Lanc, Mirko Mikolaci, Ante Ivanković, Zoran Benčić, Tomislav Dražić i Pavle Kun.